Místo pro dobročinnost

INSPIRATIVNÍ KONFERENCE PODPOŘILA NADACI U plus U

Když handicapovaný pomáhá

Tento příběh napsal sám život. Vozíčkář LUKÁŠ URBANEC vždy podporoval lidi kolem sebe – ať už šlo o sport, studia nebo zdraví.

Na vrcholu své kariéry se na dovolené na vodních lyžích zranil natolik, že je dnes jako quadruplegik s rozdrceným obratlem C5 odkázán na invalidní vozík a na pomoc druhých. Díky svým pracovním úspěchům a jeho společnosti U plus U si dokázal alespoň zafinancovat vybavení a péči, kterou nehradí pojišťovna.

S touto zkušeností a znalostí potřeb lidí s handicapem se rozhodl být on sám tím, kdo se bude naplno věnovat lidem se zdravotním postižením a na základě toho založil nadaci U plus U. Patronem nadace je moderátor a podnikatel Míra Hejda.

Místo pro dobro(činnost)

V den konání Inspirativní konference v Gongu představí poslání a činnost nadace U plus U její zakladatel, úspěšný podnikatel Lukáš Urbanec a patron nadace Míra Hejda. Přímo v programu bude vyhrazen čas pro předání daru pro příjemce dotace z programu nadace U plus U.

O zakladateli nadace

Lukáš Urbanec není jen jméno, ale i synonymum pro odvahu, vytrvalost a nadšení pro život. Narodil se ve Vítkově, a již od mládí ho hnala touha podnikat a tvořit. V roce 2001, v pouhých dvaadvaceti letech, založil autopůjčovnu, a tím položil základy svého podnikatelského impéria. O tři roky později, tedy v roce 2004, začal přepravovat první zásilky pro farmaceutické firmy a dnes už jeho společnost U plus U patří mezi ty nejlepší v oblasti speciální logistiky s nejvyšší certifikací v oboru.

Během období pandemie dokázal jeho podnik nejen přežít, ale i vzkvétat. Jejich obrat se zvýšil o 35 procent a to právě díky tomu, že se specializují na přepravu léčiv. Zodpovídají za zboží v hodnotě miliard korun a jen v loňském roce vydělali v Česku přes miliony korun. 

Lukášova životní cesta ale nebyla bez překážek. V srpnu 2015 utrpěl velmi vážné zranění při nehodě na vodních lyžích. Podle doktorů měl buďto přijít o život, nebo zůstat trvale připoutaný k lůžku. On to ale nevzdal. Je na invalidním vozíku, ale odhodlal se k nesmírně náročné a vytrvalé rehabilitaci. Nechal si doma postavit vlastní rehabilitační centrum a denně cvičí několik hodin. Svou nepřekonatelnou touhou bojovat, se tak tedy dokázal vrátit do ,,normálního‘‘ života. Lukáš nikdy nic nevzdává a věří, že i lidé s postižením mohou dosáhnout velkých věcí. On sám je tomu skvělým příkladem.

Tragédie ale potkala jeho rodinu znovu, když jeho devatenáctiletý syn Matěj spáchal sebevraždu z nešťastné lásky. Tato ztráta byla pro Lukáše, jako by byla pro každého rodiče, obrovskou ránou, ale i v této těžké chvíli našel sílu pokračovat. Nadále se držel své filozofie: ,,Musíte jít dál. Najít sílu, aby váš život nebyl jen o přežívání, ale o žití.‘‘

Lukáš Urbanec není jen úspěšným podnikatelem, ale také velkým filantropem. Jeho firma aktivně podporuje různé charitativní organizace a projekty již 22 let. Za tu dobu rozdala už víc jak 12 milionů korun jako pomoc handicapovaným, a také do sportovních klubů. Poslání společnosti U plus U teď převezme nově založená nadace U plus U.

Jeho vášeň pro život a schopnost pomáhat druhým ukazuje, že i v těžkých časech můžeme nalézt sílu a radost ze života. Svou odhodlaností, vytrvalostí a láskou k životu se Lukáš Urbanec stal inspirací pro mnoho lidí. Jeho příběh ukazuje, že i přes životní tragédie a osobní obtíže můžeme najít vnitřní sílu a dosáhnout věcí, které se nám mohou zprvu zdát nemožné. Jeho optimismus a síla jsou nakažlivé a připomínají nám, že každý den je dar, kterého bychom si měli vážit.

Lukášovo heslo zní „Never give up“ a provází ho i magické číslo 911, které v sobě skrývá význam „to the core“ nebo taky „z houby duše“. Tento symbol mají všichni zaměstnanci firmy na svých vozidlech – aby svou práci dělali každý den „z hloubi duše“. Není tedy ani překvapením, že se toto číslo objevuje i v čísle účtu nadace U plus U, na kterou můžete touto cestou přispět.

č.ú nadace U plus U: 9112191113 / 5500