Leoš Mareš

Český moderátor a zpěvák

Studoval FEK ZČU v Chebu. Leoš Mareš alias Pán kožichu je známým moderátorem na Evropě 2, je také showman, konferenciér a moderátor několika TV pořadů. Ve spolupráci s Patrikem Hezuckým tvoří skvělou dvojku od roku 1998 díky Ranní show v rádiu Evropa 2. V roce 2001 se mimo profese moderátora stal i raperem, když vydal album s názvem „Tři slova“. Pilotní singl Lži jsou jako déšť se stal velkým hitem na mnoha rádiích.

Moderoval také zábavnou show Talentmania, pěveckou soutěž Česko Slovenská Superstar, třetí řadu Česko hledá SuperStar, soutěž Big Brother, hitparádu Eso, X FactorHlas Česko Slovenska, či slavnostní vyhlášení ankety Český slavík a Ceny Anděl 2012 a 2014. Leoš Mareš usedl také do poroty show Česko Slovensko má talent, ve které vystřídal herce Martina Dejdara. Je jedním z pěti porotců v pěvecké soutěži SuperStar 2020.

Zahrál si také ve filmu. V roce 2003 Jak básníci neztrácejí naději a 2016 Jak básníci čekají na zázrak, tedy v pátém a šestém díle série. V roce 2017 se objevil v dalších dvou celovečerních filmech, první je koprodukční romantická komedie Všechno nebo nic režisérky Marty Ferencové a druhým je hudební film Dušana Rapoše Muzzikanti, kde vytvořil společně s Patrikem Hezuckým dvojici příslušníků Policie.

Roku 2017 se uskutečnil jeho jediný koncert v životě ve Fóru Karlín. Po výjimečně zdařilém koncertu ale svůj úmysl přehodnotil a uspořádal několik dalších koncertů, třikrát vyprodaná O2 arena v roce 2018. Jeho koncerty mají formu velké show, kde si zve mnoho hudebních hostů, v O2 aréně s ním zazpívali například Karel GottMarek Ztracený, Queenie a další.

S první manželkou Monikou Marešovou má dva má syny Jakuba a Matěje. S manželkou se ale rozvedl a v roce 2018 se oženil s Monikou Koblížkovou, která přijala jméno Marešová.

Leoš Mareš je první Čech, který žije v Česku, mluví primárně k domácímu publiku – a na sociální síti Instagram dosáhl na milion sledujících