Ondřej Novotný

promotér, spolumajitel MMA organizace Oktagon a sportovní komentátor

Ondřej Novotný – nezaměnitelná postava česko-slovenské bojové scény. Jako promotér, spolumajitel a komentátor MMA organizace Oktagon značně pomohl zpopularizoval bojová umění ve středoevropských zemích a stal se jedním z nejznámějších českých expertů v oboru.

Co o něm možná nevíte? Vystudoval střední hotelovou školu a Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově. Pracovní zkušenosti sbíral třeba u Partners, v USA se zase živil úklidem kin a později zastával funkci obchodního ředitele pojišťovny Maxima.

První příležitost ukázat svůj komentátorský talent dostal při tenisovém Australian Open na stanici Eurosport už před dvaceti lety. Od té doby je komentování sportovních pořadů jeden z pilířů jeho bohaté kariéry. Ondřeje jste mohli také zaslechnout při moderování populárního televizního pořadu o thajském boxu Muay-Thai na Nově. S přibývajícími zkušenostmi se jeho pole působnosti rozšířilo i do dalších bojových sportů a stal se hlasem několika prestižních MMA akcí, včetně UFC.

V roce 2016 zažil klíčový okamžik v kariéře. Společně se svým kamarádem Pavolem Nerudou založil MMA organizaci Oktagon. Ta rychle získala popularitu a stala se jednou z největších MMA organizací v Česku i na Slovensku. S každým dalším rokem získává na síle a stále roste, v roce 2019 dokonce Oktagon vyprodal po dlouhých 33 letech pražskou Štvanici.

Krom práce v televizi a v organizaci Oktagonu se Ondřej Novotný věnuje tvorbě podcastů „MMA LETEM SVĚTEM“, triumfálnímu seriálu “Kudy Běží Zajíc” o českém i světovém fotbalovém zákulisí a sportovně laděnému „TAK URČITĚ“. V minulosti například komentoval mistrovství světa v ragby, několik tenisových grandslamů, hokejové olympijské hry, fotbalové mistrovství Evropy a v současnosti jste ho mohli vidět na televizních obrazovkách při moderování úspěšné reality show Survivor.

S manželkou Renatou má dceru Medu a z předchozího vztahu ještě dceru Trinity. Je fanouškem kryptoměn a v roce 2020 pokořil nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro.

Ondra je skutečně všestrannou osobností a nebojí se nových výzev. Vedle své profesionální kariéry se stále aktivně věnuje sociálním sítím a snaží se přinášet fanouškům zajímavý obsah. Jeho charisma a nadšení pro bojové i další sporty motivuje tisíce lidí. Věří, že se MMA brzy stane ještě populárnější než fotbal nebo hokej a bude na česko-slovenské scéně stále překvapovat rostoucím počtem fanoušků.

Jeho příběh slouží jako inspirace pro všechny, kteří chtějí dosáhnout svých snů. Při přípravě medailonku nám navíc sdělil, že je “jinak nudnej”. Všichni ale moc dobře víme, že Ondřej Novotný JEDE BOMBY!